Prva dirka AM drift pokala Gregorju Sedlarju

31. 5. 2009

Deževno vreme je pričakalo tekmovalce na prvi dirki AM Drift Pokala 2009 in dirka se je začela z uro zamude, ker so morali gasilci s steze izčrpati vodo. Kasneje se je vreme vendarle izboljšalo, 23 tekmovalcev pa je prišlo bodrit kakih 1.500 gledalcev.

Po kvalifikacijah sta izstopala dva favorita, lanski prvak Peter Žvan in Hrvat Marino Pirić, ki sta bila daleč najboljša, za razred pred ostalimi.

A twindrifti za najboljših 16, ki potekajo na izpadanje, so pokazali, da tu ni prostora za napake ali neodločnost. Pirić je presenetljivo izpadel že v osmini finala, torej prvem krogu twindriftov, izločil pa ga je doslej ponavadi neopazni Martin Gombač.

Ta se ni zadovoljil le s skalpom Piriča, v četrtfinalu je pospravil še povratnika Tadeja Gostinčarja, v polfinalu klonil proti na koncu drugouvrščenemu Benjaminu Čemasu ter nato v boju za 3. mesto klonil proti tokrat izvrstnemu Hrvatu Marku Đuriču s Toyoto Corollo GT AE86.

Ta je v boju za finale izgubil proti tretjeuvrščenemu tekmovalcu lanske sezone Gregorju Sedlarju (na treningih in kvalifikacijah je bil popolnoma neopazen), ki je na poti do zmage v četrtfinalu po dveh dodatnih vožnjah odpravil lanskega prvaka in daleč najboljšega v kvalifikacijah Petra Žvana, ki je tokrat nastopil z novimi bojnimi barvami njegovega BMW 325i E30 - a tudi s sklopko, ki je po kvalifikacija pričela drseti.

Tehnične težave je imel tudi Edis Kudić, ki bi kljub temu, da je odpovedal volanski servo njegovega BMW-ja, v osmini finala skorajda premagal Đurića.?

Finale med Sedlarjem in Čemasom je bil v prid prvega odločen zelo hitro, z 2:0, Sedlar pa je dobil prav vse štiri vožnje. Popolne rezultate najdete tule.

Novo na Metroplay: Župnik Martin Golob | "Duhovnik je lahko čisto normalen človek!"