Dakar 2012, 2. etapa: Zmagal Coma, Stanovnik na 25. mestu

2. 1. 2012

Druga etapa postregla z 295-kilometrsko hitrostno preizkušnjo. Etapna zmaga in prevzem vodstva Marcu Comi (KTM). Stanovnik končal na 25. mestu in v skupnem seštevku napredoval na 26. mesto.

Motociklisti so na drugi etapi Dakarja 2012 morali prevoziti 782 kilometrov, od tega jim je bil čas merjen na 295 kilometrih. Miran Stanovnik (KTM) je v cilj izredno hitre preizkušnje pripeljal v treh urah in 28 minutah, kar je bilo dovolj za 25. mesto in dvig na 26. mesto v skupni razvrstitvi po dveh etapah.

»Od začetka sem vozil čisto na polno, kolikor hitro je motor pač lahko šel. Etapa je že vsebovala nekaj navigacijski trikov ter suhih strug in črnega peska, v katerem je kar težko obvladati motocikel. Prvih 150 kilometrov je števec večino časa kazal hitrost nad 140 kilometri na uro, kar pomeni neprestano polno odprt plin. Desna roka ni počivala niti sekunde,« je za 450-kubične agregate zelo naporno etapo komentiral Miran, glede uvrstitve na 25. mesto pa je še dodal, da »so ta mesta sicer pomembna, a z uvrstitvami na prvi in drugi etapi se ni treba preveč obremenjevati. Meni je pomembno, da sem v igri in relativno blizu tistih tekmovalcev, za katere vem, da znajo dirko odpeljati do konca. Zaenkrat sem zadovoljen.«

Vsem, ki ste dogajanje danes spremljali na uradni strani dirke, Miran še sporoča, da je prevozil vse kontrolne točke, saj je bilo danes s spletne strani www.dakar.com razvidno, da je zgrešil 2. kontrolno točko. Na koncu telefonskega javljanja iz San Rafaela pa je dobro razpoložen Lisjak opisal še dogodek na bencinski črpalki: oba s črpalkarjem ob dolivanju nista bila pozorna na posodo za gorivo in preden je Miran začutil hlad na desni nogi, je bilo v škornju že nekaj decilitrov bencina.

Med motociklisti se je danes najbolje izkazal lanskoletni zmagovalec Marc Coma na KTM-u pred moštvenim kolegom in obenem največjim rivalom Cyrilom Desprejem. Odličen nastop je uspel manj znanemu dirkaču Joanu Barredi Bortu s Husqvarno, ki je končal na tretjem mestu.

V razredu avtomobilov se je po včerajšnji težavi z motorjem izkazal lanskoletni zmagovalec Al-Attiyah (Hummer) z manj kot minuto prednosti pred Peterhanslom v Miniju. V skupni razvrstitvi še vedno vodi Peterhansel pred Gordonom (Hummer) in Holowczycem (Mini).