Supermoto DP: Logatec

21. 9. 2009 | Matevž Hribar
Deli

V nedeljo, 20.9.2009, so se slovenski supermotaši predzadnjič letos pomerili na dirki za državno prvenstvo, ki je obenem štela še za pokal Alpe Adria. Poglejte si rezultate in fotogalerijo.

V razredu Open je bil Uroš Nastran s Husqvarno (AMD Sitar Racing Team) dobesedno brez prave konkurence, saj je že na kvalifikacijah postavil 1, 2 sekunde boljši čas od Roka Mihelčiča (Honda, AMD Lukovica). Obe dirki je zmagal, za njim pa je bil prvič Mihelčič, v drugi vožnji pa Jan Habat (ŠD HMC Team) na KTM-u. Po dveh vožnjah so na stopničke stopili Nastran in dva Habata – Jan in Silvester (Honda, AMD Kamnik). Med mlajšimi dirkači, ki se v prvenstvu točkujejo ločeno, sta oba Habata zasedla višji stopnički, tretji pa je bil Žan Modic (KTM, ŠD HMC Team).

V najštevilčnejšemu razredu amaterjev, v katerem je tokrat vozilo trinajst dirkačev, je z zmago in drugim mestom presenetil mladi Luka Pleško (AMK Atom) na 250-kubični Husqvarni in po obeh dirkah končal kot drugi za Simonom Lošdorfarjem (KTM, ŠD HMC Team) in pred tretjeuvrščenim Gašperjem Knificem (Husqvarna, Enduro klub Koper). Zadnja dirka bo 4.10. v Hajdošah pri Ptuju.