Kragelj nepremagljiv tudi v Škednju

30. 6. 2013

Sašo Kragelj nadaljuje svoj zmagoslavni pohod na dirkah državnega in pokalnega SXCC prvenstva. Tokrat je bil neulovljiv tudi na in ob MX progi Škedenj pri Slovenskih Konjicah.

104 tekmovalci so se to soboto zbrali na startu 4. SXCC dirke v Škednju.  Dirka je v lepem vremenu, potekala po že znani trasi iz lanskega leta, z nekaj drugače postavljenimi ovirami iz hlodov. Kratka, a tehnično zahtevana proga je bila težak zalogaj za mnoge tekmovalce. Tokrat bi lahko rekli, da so imeli manjšo prednost tisti vozniki z manjšimi kubiturami motorjev, saj moč tokrat nikakor ni igrala vidne vloge.

V odsotnosti Možeta je v kraljevski disciplini Expert PRO Sašo Kragelj vodil od starta do cilja in si pridirkal svojo tretjo zmago to sezono.  Čeprav je bilo na progi videti zelo prepričljivo, je za tiste, ki smo spremljali čase na monitorju, precej bolj zanimivo, saj je Miha Špindler dirko začel hitreje kot Kragelj in mu bil po časih vse skozi konkurenčen. Žal se zaradi starta v različnih kategorijah to ni odrazilo na progi. Odlično je nastopil tudi Martin Podgornik, ki je dirko končal na tretjem mestu pred Urbasom in Mlekužem na petem mestu.

V Amater Sport je tokrat dirko najbolje začel Miran Stanovnik in vodil vse do 19. kroga, ko je zaradi tehničnih težav odstopil in tako je svojo 2. zmago letos vknjižil Franci Jaklič. Drugo mesto si je privozil Marko Petelin pred Vetrihom, Grubelnikom in Bogatajem.

Na štirih kolesih je bil še četrtič nepremagljiv Marko Jager. Drugo mesto je osvojil Tomaž Lešnik pred Doberškom in Arnušem.

V skupnem seštevku Pro Expert vod Sašo Kragelj  22 točk pred Špindlerjem, ki je za 3 točke prehitel Urbasa. Na četrtem mestu sta skupaj Podgornik in Mlekuž z 58. točkami.

V Amater Sport vodi Franci Jaklič 18 točk pred Veluščkom in 27 točk pred Vetrihom. Stanovnik, ki je tokrat ostal brez točk je nazadoval na 4 mesto.

V ATV/Quad  vodi Marko Jager s 100% izkopičkom  in 24 točk pred Doberškom ter 30 točk pred Konečnikom.

Naslednja dirka bo 7. septembra na Brniku.