Neverjetno, česa vsega se ne lotijo pri Toyoti. Ta model zagotovo ne bo doživel serijske proizvodnje!

15. 3. 2024 | Miha Rušnik
Deli
Neverjetno, česa vsega se ne lotijo pri Toyoti. Ta model zagotovo ne bo doživel serijske proizvodnje! (foto: Toyota)
Toyota

V sodelovanju z enim najslavnejših animacijskih studijev na svetu so se poklonili anime uspešnici Moj sosed Totoro.

Najbrž ste že slišali za anime - s to besedo označujemo animirane risanke in filme s posebno estetiko, ki izhajajo iz Japonske. Od tam je tudi Toyota, ki je pri najnovejšem projektu sodelovala s Studiom Ghibli, enim najslovitejših animacijskih studiev nasploh.

Moj sosed Totoro

Tako se glasi naslov animiranega filma iz leta 1988, ki velja za anime klasiko. V eni izmed scen glavna junaka čakata na prav poseben prevoz - "mačjebus". Zdaj so ga pri Toyoti izdelali na osnovi vozila, ki so ga sprva oblikovali za potrebe Olimpijskih iger v Tokiu pred štirimi leti.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ghibli Archives (@ghibliarchives)

Za Trikolesno električno vozilo, ki je namenjeno prevozu ljudi, so oblikovali karoserijo, ki spominja na mačko. Prednji del tako zdaj krasijo velike rumene oči, ki svetijo v temi (tako kot v filmu), tačke in širok mačji nasmeh, zadaj pa ima rep. Na streho so dodali še štiri miši, ki se jim oči svetijo rdeče. Tudi to je podrobnost iz filma. Če je vse skupaj videti strašljivo ali prikupno, presodite sami.

Posebna notranjost

Volan in nekateri drugi deli notranjosti (ki je pravzaprav zunaj), so oblečeni v rumeno usnje, sedalne površine in strop pa so odeti v material, ki naj bi spominjal na mačji kožuh.

Dodali so, da je projekt povezal podjetji, pri njem pa so sodelovali ljudje, ki svoj poklic jemljejo resno in se ob tem radi zabavajo. Mačjebusi bodo vozili po zabaviščnem parku Studia Ghibli od 16. marca naprej, če bodo na voljo tudi pri Toyotinih slovenskih zastopnikih, pa še nismo vprašali.

Preberite še:

 

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol